Wycieczka szkolna autokarem po województwie Wielkopolskim- co należy obejrzeć?

Wynajem autokarów może być dla przedszkoli, jak i szkół podstawowych i liceów. Autokarem wycieczka szkolna może zwiedzić na przykład Wielkopolskę, bądź jej stolicę – Poznań. Przewozy autokarowe – firma z Poznania są najbezpieczniejsze, profesjonalny autokar powinien być wyposażony w:

  • pasy,
  • oznakowanie „przewóz dzieci”,
  • pozostałe wyposażenie dostosowane do potrzeb wycieczki.

Przewozy autokarowe tak zaopatrzonego pojazdu na pewno będą udane!

Województwo Wielkopolskie – co warto zwiedzić?

Bezsprzecznie Wielkopolska to region  ze sporym potencjałem turystycznym. Wyprawa szkolna zobaczy tam miejscowości bogate w zabytki stare zamki, piękne krajobrazy, widowiskowe jeziora, a także historyczne pałace. Warto również dodać, że województwo Wielkopolskie jest kolebką Polski z pierwszą stolicą w Gnieźnie. W dalszej części tekstu podpowiemy gdzie najlepiej zorganizować wycieczkę szkolną.

Poznańskie Stare Miasto – co można tam robić?/h2>

Poznań jest stolicą wielkopolski, ponadto jest to piąte pod względem ludności Polskie miasto. Nie bój się – nie brakuje tam wielu {atrakcji turystycznych|ciekawych atrakcji|ciekawych atrakcji turystycznych. Od jakiej więc należy rozpocząć?
Stolica województwa Wielkopolskiego to z pewnością widowiskowy rynek. Ten kwadratowy plac został wytyczony już w XIII wieku. Następnie parę kroków od rynku znajdziemy rezydencję królewską. Ponadto wśród licznych poznańskich świątyń każda wycieczka szkolna powinna zahaczyć o kolegiatę.  

Poznańskie Jezioro Lednickie – zamysł na interesującą wycieczkę!

Na wyspie zwanej Ostrów Lednicki zachowały się pozostałości grodu oraz najstarsze, zachowane resztki pozostałości kamiennych budowli w kraju z wczesnego średniowiecza. Ponadto nad brzegiem jeziora lednickiego możemy zobaczyć również inną ciekawą atrakcję, – Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach. Zostały tam zgromadzone chałupy mieszkalne, budynki gospodarcze, wiatraki, drewniany kościół, kaplicę i rekonstrukcję szlacheckiego dworu. Zwiedzanie muzeum zajmuje około trzech godzin, podczas których wycieczka szkolna przeniesie się w przeszłość. 

Wielkopolskie Gniezno – to trzeba zobaczyć

Nie można ominąć Gniezna pisząc o lokalizacjach na szkolną wycieczkę. Stanowi ono kolebkę polskiej państwowości a także miejsce w którym początki miał kościół katolicki w Polsce. Gnieźnieńską katedrę kojarzą z pewnością wszyscy, jest to z pewnością niejako symbolem Wielkopolski. Nie możemy również zapomnieć iż znajduje się tutaj unikalny zabytek, jakim są drzwi gnieźnieńskie. 

Konin w Wielkopolsce – pomysł na interesującą wycieczkę szkolną!

Dla wycieczki szkolnej z pewnością Konińskie Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet, to miejsce gdzie warto przyjechać. Są tam makiety filmowe, przyrodniczej oraz historycznej. Niektóre z nich są interaktywne- uruchamiana poprzez wciśnięcie przycisku.

 Zobaczymy tutaj przykładowo wesołe miasteczko, makietę wybuchu bomby w Hiroshimie, scenę z filmu „Gwiezdne Wojny”czy też Arkę Noego.

Kórnik – co można tam robić?

Wielkopolskie mniejsze miejscowości też mają wiele do zaoferowania. W wielkopolskim Kórniku wycieczka może zobaczyć piękny rynek, jezioro i oczywiście zamek z urokliwym arboretum. Wycieczka pozna historię ponieważ jego początki sięgają średniowiecza. Ochronna budowla jest otoczona fosą, a dostęp do niej był możliwy poprzez most zwodzony i spuszczaną okutą kratę.