Poznań-Ławica – wskazówki dla podróżujących

Samoloty są jednym z najczęściej używanych środków transportu. I ogromna mobilność i możliwość pokonywania odległych tras w stosunkowo krótkim czasie zrewolucjonizowały turystykę. Samolotem aktualnie można się dostać do większości miejsc na Ziemii. Także w Polsce przemysł lotniczy stale notuje progres. Jednym z największych portów lotniczych  nad Wisłą jest Poznań-Ławica. Dokąd możemy stamtąd polecieć? Jak wygląda transport na lotnisko w Poznaniu?

Poznań-Ławica: zwiedzaj Europę

W polskich(ej) realiach Poznań ma wysokie notowania. Jednak w większym(ej) ujęciu jest to raczej lotnisko regionalne. Nie zmienia to faktu, że wykaz lotów z Poznania jest długa(i). Ruszając z Poznania mamy możliwość zwiedzić całą Europę. Lotnisko obsługuje głównie loty do europejskich kierunków. Jest także oferta lotu na Bliski Wschód. W sytuacji gdy jesteśmy zainteresowani wycieczką w odleglejsze zakątki Poznań jest dobrym startem. Port ma korzystne połączenia z wszystkimi ważnym(i) europejskimi lotniskami. Pozwala to wygodnie się przesiadać.+

Jak dostać się na lotnisko?

Lotniska jako wielkie projekty budowlane są umiejscowione najczęściej na przedmieściach. Podobnie wygląda to w Poznaniu. W związku z tym niezbędna jest właściwa synchronizacja lotniska ze znaczącymi drogami. W okolicach lotniska działają parkingi, gdzie za pewną kwotą można odstawić pojazd.

Komunikacja publiczna również oferuje dotarcia na Ławicę. Busy z centrum miasta kursują w stronę portu mniej-więcej 30 minut. Jednak w sytuacji gdy jedziemy na większe wakacje, potrzebujemy więcej bagażu. Transportowanie wszystkiego w autobusie może być niekomfortowe.

Niezłą opcją w takiej sytuacji wydaje się wynajem busa. Są to pojazdy bardzo pojemne. Rodzinny(e) wakacje? Wszyscy się do niego zmieszczą. Łącznie z bagażami. Korzystając z tej usługi, można liczyć, że kierowca odstawi nas przed wejściem głównym. W przypadku chęci można też zamówić usługę w odwrotną stronę – odbiór z lotniska. Oferta ta jest szczególnie komfortowa dla liczniejszych grup. Warto nadmienić, że transport na lotnisko busem nie wiąże się z wielkimi wydatkami. Zwłaszcza jeśli opłatę podzieli się na kilka(u) podróżników. 

Co warto wiedzieć przed lotem z Poznania?

Lotniska działają według restrykcyjnie ustalonych wytycznych. Przed każdym lotem należy zapoznać się z przepisami w danych portach lotniczych. Należy posiadać zestaw niezbędnych dokumentów. Paszport, karta pokładowa – to podstawa, aby zostać wpuszczonym na pokład. Jeśli lecimy z Poznania, dobrze jest pojawić się na lotnisku co najmniej  2 godziny przed wylotem. Pozwoli to bezkolizyjnie przejść kontrole bezpieczeństwa, oddać bagaże i bez stresu czekać na lot.

Wynajmując busa do portu lotniczego dobrze zadbać o to wcześniej. Zdarza się bowiem, że firmy taksówkarskie mają zarezerwowane wyjazdy z dużym wyprzedzeniem. Należycie wczesne umówienie się z kierowcą pozwala uniknąć nerwów. Właściwa organizacja pozwala w przyszłości cieszyć się wolnym czasem bez zmartwień.