Koparka – kiedy kupić, a kiedy wynająć?

Przed rozpoczęciem budowy trzeba zadbać o wiele istotnych szczegółów. Wśród nich jest bez wątpienia dostęp do potrzebnych maszyn, wśród których powinna znaleźć się koparka katowice. Bardzo często inwestorzy znajdują się przed nie lada wyborem: wynająć czy nabyć tę maszynę? Odpowiedź niestety nigdy nie jest w pełni oczywista.

Droga zabawa

Nade wszystko warto położyć nacisk na kilka ważnych faktów. Koparka jest sprzętem bardzo kosztownym. Cena wynosi z reguły od kilkudziesięciu tysięcy złotych wzwyż. Dlatego wynajęta koparka będzie zbawieniem dla niewielkich inwestorów oraz osób prywatnych, którym nieszczególnie opłaca się dokonanie takiego zakupu.

Wynajmij koparkę

Co więcej, kiedy decydujesz się na wypożyczenie koparki, nie powinieneś martwić się tym, że ulegnie uszkodzeniu. Jeśli tak będzie, to firma wynajmująca zwyczajnie wymieni pojazd na zupełnie działający; jeśli jednak to samo by się stało z urządzeniem, które posiadasz na własność, to Ty ponosisz odpowiedzialność za wszelkie naprawy i wymianę poszczególnych części. 

Należy brać pod uwagę kolejny czynnik, a konkretniej to, czy w przyszłości będziemy nadal potrzebować tej koparki. Kiedy jest to jednorazowa budowa albo Twoja firma podejmuje się takowych bardzo nieregularnie, wypożyczenie będzie przyzwoitą opcją. Jeśli jednak ciągle wznosisz kolejne budynki, kupno może być nieco bardziej opłacalne. 

Rozważ za i przeciw

Reasumując – to, czy koparka powinna być wynajęta, czy kupiona, zależy w dużej mierze od Twoich oczekiwań oraz tego, z jaką regularnością korzystasz z tego pojazdu i w jakim stopniu zależy Ci na komforcie płynącym z posiadania koparki na własność. Nie da się ukryć, że oba wyjścia mają swoje wady i zalety, a decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie.