Dozownik mydła – czy można do niego nalać płynu dezynfekcyjnego?

Dozownik mydła to w dzisiejszych czasach podstawa wyposażenia niemal każdej łazienki, a w szczególności tych, które znajdują się w miejscach publicznych. Coraz więcej osób prywatnych oraz firm decyduje się na to rozwiązanie. Dość ciekawą kwestią jest pytanie, czy dozownik do mydła działa tak samo jak dozownik płynu dezynfekcyjnego i czy nie ma przeciwwskazań, by do niego nalać płynu antybakteryjnego.

Krótki przegląd typów dozowników do mydła

Rzecz jasna nie zepsuje to urządzenia, natomiast dużo bardziej zaleca się przeznaczony do tego dozownik płynu. Dozownik mydła dużo lepiej odnajdzie się w swojej pierwotnej roli. Zanim jednak podejmiesz się zakupu takiego urządzenia, warto zapoznać się z zestawieniem dostępnych modeli i ich rodzajów. Oferta na rynku jest bowiem zróżnicowana i niezwykle ciekawa.

Przede wszystkim mamy na przykład automatyczny dozownik mydła, który jest najwygodniejszą opcją. Gwarantuje przy tym największy komfort w zakresie higieny, który jest szczególnie istotny w budynkach publicznych. Pewną wadą tego rozwiązania jest fakt, że trzeba dbać o źródło zasilania. Znacznie tańszą alternatywą jest dozownik do mydła, który wymaga naciśnięcia przycisku. Są dostępne modele, w których do zrobienia tego należy użyć dłoni, ale także dozowniki łokciowe.

Jakiego rodzaju dozownik mydła będzie odpowiedni do naszego domu, a jaki do firmy?

Dobrze jest w związku z tym zdecydować się na bezdotykowy dozownik do mydła? To zależy od naszych potrzeb oraz funduszy. Tak samo kwestia ta wygląda, jeśli chodzi o dozownik do płynu. Należy zdecydować się na opcję, która mieści się w zasięgu naszych funduszy. Do domu wystarczy dozownik dotykowy, gdyż dzielimy toaletę tylko i wyłącznie z innymi mieszkańcami; nieco inaczej sprawa wygląda, kiedy odpowiadamy za zaopatrzenie toalety w firmie czy innego rodzaju miejscu publicznym, w którym funkcjonują setki osób.