• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj piękno Afryki

Skarby Danii
Północna cześć Europy nierzadko jest raczej mało doceniana przez turystów z większości krajów, w tym również i z Polski. Z pozoru nie znajdziemy tam zbyt wielu interesujących atrakcji, natomiast sama dość zimna pogoda sprawia, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Takie podejście stanowi jednak poważny błąd, bowiem same tylko kraje skandynawskie oferują tak dużo ciekawych rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś odpowiedniego.
Fantastycznym przykładem jest tutaj Dania, niezbyt duży kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Należy ona do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura ściśle związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o bardzo bogatej historii, dzięki czemu sama tylko jego stolica – Kopenhaga – posiada sporo ciekawych zabytków jak i innych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest zatem doskonałym dowodem na to, że północna Europa również jest ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Ponadto położona jest ona bardzo blisko Polski, dzięki czemu za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – jak najbardziej warto!

1. Dowiedz się teraz

2. Dowiedz się więcej

3. Sprawdź teraz

4. Przejrzyj

5. Zobacz stronę

Categories: Rekreacja

Comments are closed.